Tırtspor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tırtspor

dostluk kardeslik ve fitbol

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Maçın Adamı

4 posters
YazarMesaj
cenkcet

cenkcet

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptyPtsi Haz. 14, 2010 8:16 pm

10 gün önce aklıma gelmişti, geçen hafta yapamadım kaynadı. daha ne kadar devam ederiz yazın oynamaya bilmiyorum ama bu hafta uygulamanın pilot haftası olsun, ilgi görürse önümüzdeki sezon da devam ederiz..

hangi başlıkta nasıl yapalım bilmiyorum, ortaya bırakmak da istemiyorum, engin bi el at. olmadı fikir söyle ben atayım
egemen

egemen

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Geri: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptyPtsi Haz. 14, 2010 9:07 pm

Cok iyi!
Uzun sure devam etmeyecegiz, bir ara verecegiz gibi ama yine de bunu uygulayalim.
Daha once baska bir konuyla ilgili (mac saatleri) Engin, anket basligi actiydi. Onun aynisi, her pazar mactan sonra yenileyerek, yapilabilir. Onumuzdeki macin basligi "20 Haziran Pazar"; o mactan sonra "20 Haziran Macin Adami" seklinde baslik acilabilir. Eger "Toplanis" kismi cok kalabalik olmaz denirse her macin ardindan o macin adimi anketi eklenebilir. Eger basliklar karisir denirse "Goy Goy" kismi da olur.
Burada onemli olan anketin bicimi; eger macta oynayan 12 kisiyi de iceren bir anketten bahsediyorsak bu teknik olarak mumkun degil, cunku gorudugum kadariyla en fazla 10 secenek kabul ediyor. Bu durumda anket yapmadan isim yazarak da olur. O zaman ayri baslik acmadan, o haftaki macin basliginda secme yapilabilir.
cenkcet

cenkcet

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Geri: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptyPtsi Haz. 14, 2010 9:22 pm

10 sınırını arttırmanın bi yolu vardır belki, engin bilir. ama çok da sorun değil bence. en kötü takımları ayırırız iki başlık halinde 6şardan, böylece her iki takımda haftanın en iyi oyuncusu gibi bi şey olur, zaten kazanana öpücük vermeyeceğiz : )

bi de toplanış kısmı karışmasın, neticede bu fikirde de maksat goygoy : ) burda olmasından yanayım ben
engin
Admin
engin

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Geri: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptySalı Haz. 15, 2010 2:54 pm

buna ayrı üst başlık açmak daha iyi bence. zira her maçtan sonra yapılacaksa bir sürü alt başlığı olacak. hepsinin bir yerde olması da iyi olur. bi yandan nereye koysak olur şu anda, zaten 3 tane başlık var forumda : )

12 adamın hepsini yazabiliyor muyuz denemedim. zaten 12 adam olursa herkese birer ikişer oy gelir, çoğunluk sağlanamaz gibi. ayrıca nasıl seçeceğiz 12 içinden kimi koyacağız derseniz onu da bilemedim.

iki takım olarak yaparsak hepsi çözülür. ama tabi takımın değil maçın adamı yapabilsek daha zevkli kehkeh....
https://tirtspor.yetkin-forum.com
cenkcet

cenkcet

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Geri: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptySalı Haz. 15, 2010 6:54 pm

iki takımın birincisi teke tek maç yapsınlar kaleden kaleye hehe

yeni üst başlık bence de en iyisi.

anket oniki kişi olmuyorsa, her koşulda limit 10sa bi formül düşüneyim bakem.

edit: hemen aklıma bi formül geldi ama tutmaz muhtemelen, çünkü herkesin takip etmesi gerekiyor daha haftabaşından. şöyle ki: iki turlu yapabiliriz. iki ayrı takımı oylayabiliriz, her takımın ilk üçünü birleştirip nihai oylamaya sunabiliriz.. biraz uefa kokuyor kabul ediyorum.

imza
şenes erzik
egemen

egemen

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Geri: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptyÇarş. Haz. 16, 2010 8:18 pm

macta oynamak icin bile isimleri zor yazdiriyoruz. ondan bu is en az islemde yapilmali ki, insanlar oylasinlar.
kale bekçisi

kale bekçisi

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Geri: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptyPerş. Haz. 17, 2010 4:40 am

hacılar;
size pratik bi çözüm...
maç sonunda çay içerken 5-10 dakka konuşuruz ve 3-4 kişi belirleriz. bu belirlediklerimiz üzerinden gelsin oylama...
ne dersiniz?
bence adam haklı beyler : )
cenkcet

cenkcet

Maçın Adamı Empty
MesajKonu: Geri: Maçın Adamı   Maçın Adamı EmptyPerş. Haz. 17, 2010 5:31 am

fena fikir değil

Maçın Adamı
1 sayfadaki 1 sayfası