Tırtspor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tırtspor

dostluk kardeslik ve fitbol

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire

3 posters
YazarMesaj
engin
Admin
engin

forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire Empty
MesajKonu: forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire   forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire EmptyC.tesi Nis. 24, 2010 10:28 am

diğer başlıkta konuşulan şeyleri buraya aldım. önemli mevzu, herkes fikrini söylesin ona göre yol yordam belirleyelim.

engin demiş ki:
herkes pazartesiden salıdan yazıyor, forumu kullanıyor. şuraya girip ben geliyorum/gelmiyorum yazmak dünyanın en kolay işi. kimden cumaya kadar haber beklicez, neye göre kimin yerini hazır tutucaz bekleticez o zaman? kadromuz artık geniş. misal çarşambadan gelen gelmeyen belli olsa da buradan takımları falan konuşsak ne güzel olur halbümsi.

egemen demiş ki:
Bence hiç düşünmeyelim, doğrudan uygulayalım. Bu sezon forumu öyle ya da böyle etkin olarak kullanan 13 kişi var. Aşağı yukarı bu sayı aynı kalacaktır. Sadece forumu etkin kullananlar makul zamanda geleceklerini/gelemeyeceklerini yazsa o hafta için forum-dışı adam lazım mı, değil mi anlayacağız.

Maçın olacağı foruma en geç pazartesi yazılır. Maç sonrası çayını içerken bundan anından haberdar olan 12 kişinin pazar, bilemedin pazartesi, haydi haydi salı günü foruma cevap vermesini beklemek çok makul. Fakat mevcut durumda forumu etkin kullananları "cumaya kadar bekliyoruz, yerini hazır tutuyoruz, bekletiyoruz". Yoldan geçen adamla halısaha maçı yapmayalım diye bu forumu kurduk diye kadroyu forumla sınırlı tutmaya çalışıyoruz, yoksa çarşamba gününden Egemen + 5 kişi yazıp geçmek de mümkün.

Bu bekleme işine son verelim. Makul bir güne kadar (buna forum karar versin) dolmayan kadroyu hemen tamamlayıp takım kurmalara çok önceden başlayalım. Böylece "denge" muhabbeti geçmez maç sonrası.

Telefonla aramalara, adam peişnden koşmalara son verelim. Düğünde dansa kaldırır gibi kimseyi maç yapmaya zorlamayalım; herkes gönüllü gelirse daha keyifli maçlar yaparız.

Bu sezon bunu en çok ben yapsam da, zorunda oldugumuz için yapıyorum, ama "Egemen + X"lere son verelim. İlk defa maça gelen forumdan haberdar edilir, üye olur ve maça gelip gelmeyeceğini bildirir.

Forumda takım kurmaya mümkün olduğunca herkes katılsın, fikir versin. Mevkiler belirtilsin, kadrolar kalıplaşmasın, herkes herkesle oynasın.

5 Kat Kames'ten hallice toplarla oynamayalım. Hatrı sayılır bir rakam belirleyelim; isteyenler (neden istenmesin!) versin, güzel bir top alalım -ben fazladan vermeye de razıyım.

Şimdilik benim önerilerim bunlar.
https://tirtspor.yetkin-forum.com
engin
Admin
engin

MesajKonu: Geri: forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire   forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire EmptyC.tesi Nis. 24, 2010 10:52 am

büyük ölçüde katılıyorum egemen'in dediklerine.

kadroyu oluşturmak için salı bence erken tarih. en erken çarşamba hatta perşembe akşamına kadar vakit olsun derim. zira salıdan falan bilinemeyebiliyor, o pazar iş güç olacak mı olmayacak mı... yerim kapılmasın diye pazartesiden ''kesin gelecem!'' deyip cuma yan çizersem daha da fena zira.

herkes kendi için yazsın, adam eksikliği olmadıkça +1ler +5ler olmasın. forum kullanılsın, onu aradım bunu sordum olmasın, bunlar %100 tamam. fakat bu işin hakkaten yer kapma yarışına dönme riski de var ki o fena. 'erken yazan gelir, yazamayan dışarda kalır'den ziyade, herkesin eşit sayıda maç oynamasını sağlayacak (az maç oynamış olana daha çok şans verecek) bir mantık işe yarayabilir belki (fikirlerim var o konuda akıllara yatarsa).

tabii bi de asıl amacımız maç yapmaktan ziyade birlikte maç yapmak. ne yazıyor yukarda: dostluk kardeşlik ve fitbol ehehehehe... bir çekirdek kadro ya da ta ne zamandan beri gelenler gibi birşey de var bir yandan. bu faktörleri işin içine neresinden sokarız onu bilemedim.

güzel top almaya da varım. bi düşünelim bakalım adam başı ne kadara patlayacak...
ozzy1091

ozzy1091

MesajKonu: Geri: forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire   forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire EmptyPaz Nis. 25, 2010 3:13 pm

ben de enginle egemene katılıyorum herkes kullansın forumu (her ne kadar bu hafta unutsam da) +1 ler +2 lere dönüşmesin iş kimsenin yerine de haber vermek zorunda kalmayalım en geç salı günü kim gelio kim gelmio bilelim herkesin ani işi çıkabilir keza artık kadro genişledi mutlaka biri bulunur onun yerine de...
egemen

egemen

MesajKonu: Geri: forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire   forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire EmptyPtsi Nis. 26, 2010 5:42 am

Ayri bir baslik mi acilmali yoksa buradan mi devam edelim bilemedim ama yine de yazayim; ayagimiza layik bir top almak isteyenlerin isim listesini cikaralim. Bakalim, kac kisi olumlu yanit veriyor. Ona gore alinacak top ve kisi basi meblag belirlenir.Bu listeyi nerede ve nasil yapalim?
engin
Admin
engin

MesajKonu: Geri: forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire   forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire EmptyPtsi Nis. 26, 2010 1:48 pm

açtım top başlığı.

forum kullanımı, kadrolar, toplanış vesaire
1 sayfadaki 1 sayfası