Tırtspor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tırtspor

dostluk kardeslik ve fitbol

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

10 ekim pazar

+6
kehri
engin
seyfi
emre
egemen
cenkcet
10 posters
YazarMesaj
cenkcet

cenkcet

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPtsi Ekim 04, 2010 8:55 am

1- cenk
2- egemen
3- emre
4- seyfi
5- engin
6- kehri
7- anıl
8- muntazam
9- oktay
10- ozan
11- evren
12- orhan

(13-volkan)

En son cenkcet tarafından Çarş. Ekim 06, 2010 10:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
egemen

egemen

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptySalı Ekim 05, 2010 3:36 am

2-egemen
egemen

egemen

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptySalı Ekim 05, 2010 3:39 am

bu mac icin de talep cok mu? gelmeyenler olacaksa sirada bekleyen insanlari kadroya alalim.
emre

emre

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptySalı Ekim 05, 2010 3:38 pm

3-Emre

Bu hafta Ali ve Ozan yok diye biliyorum (Ozan'dan kesin olarak emin
değilim ama)
seyfi

seyfi

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptySalı Ekim 05, 2010 4:25 pm

4-seyfi
engin
Admin
engin

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyÇarş. Ekim 06, 2010 1:00 am

5. engin
https://tirtspor.yetkin-forum.com
kehri

kehri

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyÇarş. Ekim 06, 2010 2:57 am

6- kehri
ANIL

ANIL

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyÇarş. Ekim 06, 2010 5:17 pm

cenkcet demiş ki:
1- cenk
2- egemen
3- emre
4- seyfi
5- engin
6- kehri
7-ANIL
flaneur

flaneur

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyÇarş. Ekim 06, 2010 5:41 pm

8- Muntazam
9- Oktay
ozzy1091

ozzy1091

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyÇarş. Ekim 06, 2010 5:44 pm

10.ozan
11.evren
geliorum bu hafta zaten topta bende sizi topsuz bırakmam...
valost

valost

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyÇarş. Ekim 06, 2010 8:49 pm

12- orhan

gelmeyen olursa gelirim ben de.
cenkcet

cenkcet

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPerş. Ekim 07, 2010 12:57 am

egemen demiş ki:
bu mac icin de talep cok mu? gelmeyenler olacaksa sirada bekleyen insanlari kadroya alalim.

durum o kadar da vahim değil aslında. talep olur artık, gelmeyenler de ya sakatlık sebebiyle gelmez yahut ertelenmeyecek iş sebebiyle diye tahmin ediyorum. misal çarşambanın öğleden sonrasında +1de durum; ki fiks kadrodan barış ve ali yok. ayrıca zaman zaman gelenlerden mert ve alican yok, askerlik sonrası şehir değiştiren (arada gelicem maçlara diyordu en son) ceyhun ve göz ameliyatından sonra 1 kere gelen eyüp var (kaporasını geri verdik mi adamın bu arada?).

velhasıl, haftaiçi maçı iyi fikir gibi gözüküyor hakikaten, ve fakat şerh düşmek lazım gibi geliyor bana. şöyle ki: eğer çarşambacılar pazar da oynayacaksa onları yedek tutmak gerek (ya da tersi), diyelim ki cumaya (pazartesiye) kadar. öteki türlü, çarşambanın pazara -atıyorum- 6 kişi gelişi, pazar günü gelecek 6kişinin gelememesi demek. bir tür "önce yazan oynamaya hak kazanır"a dönüşmesin diye söylüyorum bunu biraz da. 24 26 kişi falan olmadığımız için günleri tamamen ayırmak mümkün değil şüphesiz, geçişler olacaktır, bu yüzden yedek müessesesini öneriyorum; ihtiyaç durumunda (ki olacaktır) haftaiçi haftasonunun, haftasonu haftaiçinin reservi olsun kısaca. yoksa haftada iki maçın pek bir anlamı kalmayacak gibi gözüküyor buradan. başka bir çözüm de aklıma gelmedi, siz ne diyorsunuz?

not: bugün oluyor mu maç?

En son cenkcet tarafından Perş. Ekim 07, 2010 3:30 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egemen

egemen

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPerş. Ekim 07, 2010 3:14 am

tekrar ayrintili yazacagim ama acil bilgi olarak; 6 Ekim Carsamba (bugun) mac yok. Sahalar dolu.
egemen

egemen

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPerş. Ekim 07, 2010 4:34 am

Benim haftada iki mac yapalim dememin oncelikli nedeni, haftada birden cok mac yapmak istemem. Bunu gecen sene konusuyor olsaydik, bu pek mumkun olmayacakti, cunku zaten haftada bir mac yapacak kadroyu guc bela topluyorduk. Ama simdi bir kadro toplaniyor ve disarida oynamak isteyip de yer bulamayan kisiler kaliyor. Pekiyi bu nasil oldu? Gecen sezon cogu hafta eksik kadro sorunuyla karsilasinca forumdan umidi kesip etraftan arkadaslar cagirdik toplanabilmek icin. Boylece foruma yeni katilimlar oldu, grup genisledi. Oyle ki, daha kayit olmayip "bu sezon da maclara basladik mi" diye soran kisiler var. Is bu hale gelince haftada birden fazla mac yapmak, artik kadroya giremeyenleri dahil etme islevini de kazandi. Bu nasil olacak? Cenk'in cozumu yerinde gibi ama bunu kesinlestirmek lazim. Belli bir haftanin maclari icin basliklar ayni anda acilmali. Kisi once bir gunu secmeli, digerini verilen gune kadar beklemeli. Ama bu daha cok insanin mac yapmasini saglarken kisinin haftada iki mac yapmasini saglar mi bilmiyorum. Bunu bulunsunca toplu olarak yuz yuze de konusabiliriz.

En onemli sorunu sona biraktim. Bizim mac yaptigimiz halisahada haftaicleri neredeyse tamamen dolu ve aboneymis Laughing
cenkcet

cenkcet

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPerş. Ekim 07, 2010 5:53 am

yapma yau. abone olmaları kötüymüş, bu haftalık diye umut etmiştim ben. bu da sorun olacak haftada iki maç işinde. neyse, şimdilik.

dediğin sebepten böyle oldu evet, başka çare de yoktu o zaman, ama şimdi de kadro şişkinliği sorunu var. "kişinin haftada iki maç yapmasını sağlar mı", bence sağlar, 24 kişi değiliz neticede (değiliz di mi?). önce saha işini halletmek lazım sonra da başlık. bi eğlence olayını böyle sistematize etmek can sıkabilir belki, endişem bu sadece, ama maça yer kalmadığı için gelememenin can sıkıntısı daha kötü.
örneğin kablo hattındaki bakım çalışmasından dolayı internetim yarın gelecek olsaydı bu hafta oynayamacaktım; "yoktun abi geçen hafta?" "ben vardım da internet yoktu"; canım sıkılırdı açıkçası. önce yazan kazanır'a bağlanırsa iş onun da sonu yok, pazartesi sabahı 10da da dolabilir kadro haftanın birinde. neyse işte, kimsenin canı sıkılmasın, derdim o.

ekstra bi öneri de şu olabilir: nizami saha! : )
egemen

egemen

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPerş. Ekim 07, 2010 6:16 pm

asagi yukari ayni cozumleri uretiyoruz. haftaici burasi dolu olunca muntazam baris'la konusurken acaba dokuzar kisilikten maclar yapacagimiz bir saha mi ayarlasak diye dusunduk. boylece haftada iki mac yapamasak da, en azindan daha cok kisinin katilmasini saglariz. boyle bir saha bilen, onerisi olan var mi? benim aklima dikilitas'taki saha geliyor.

bu pazar hersey kesinlesir. bir de ben konusayim halisahadakilerle. belki bir yer buluruz haftaici. yaklasik 30 kisiyiz ama ben de, oynamak isteyen bircok kisinin haftada iki mac yapabilecegini umuyorum. hersey yolunda gider, haftada iki mac yapacak olursak;

"pazar macina adini yazan kisi, carsamba maci icin pazartesi gunu gelene kadar bekleyecek,"
"carsamba macina adini yazan kisi, pazar maci icin cuma gunu gelene kadar bekleyecek."

diyebilir miyiz?
cenkcet

cenkcet

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPerş. Ekim 07, 2010 7:22 pm

diyebiliriz evet, ama sadece ikimiz diyebiliriz galiba, kimseden ses çıkmağyi : )
egemen

egemen

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPerş. Ekim 07, 2010 7:29 pm

neyse, o zaman herkesin ilgisini ceken birseyler yazayim;

TAKIM A
baris
oktay
egemen
anil
orhan
seyfi

TAKIM B
cenk
engin
emre
kehri
ozan
evren
engin
Admin
engin

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyCuma Ekim 08, 2010 4:44 am

egemen demiş ki:
"pazar macina adini yazan kisi, carsamba maci icin pazartesi gunu gelene kadar bekleyecek,"
"carsamba macina adini yazan kisi, pazar maci icin cuma gunu gelene kadar bekleyecek."

diyebilir miyiz?

en basidinden bunu diyelim. az oynayanın daha kolay kadroya girmesini sağlayacak bi puan sistemi de sunabilirim, sistemden yanaysanız : )
https://tirtspor.yetkin-forum.com
ozzy1091

ozzy1091

10 ekim pazar Empty
MesajKonu: Geri: 10 ekim pazar   10 ekim pazar EmptyPaz Ekim 10, 2010 3:56 am

kadrolara ne diosunuz bence olmuş çekişmeli bi maç olur ama iki takımında sabit kalecisi yok

10 ekim pazar
1 sayfadaki 1 sayfası